Kötéltánc

Ilyen jógakönyvet még nem olvastál!

Egy ideje elindultam az önismeret útján – mármint tudatosan, és több irányba is nézelődöm, kérdezek, tanulok, tapasztalok. Ehhez kaptam segédként születésnapi ajándékként az egyik legkülönlegesebb jógakönyvet, amelyet eddig olvastam. Arra vállalkozik és azért született meg ez a könyv, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy egységben láss, egy egészben gondolkodj magadról és a tevékenységeidről. És cselekedj is úgy, hogy mindent átjárjon a tudatosságod alapgondolata – ha jógázol, akkor jógázz még evés közben is!

Omraam Mikhael Aivanhov könyve, A táplálkozás jógája igen egyszerű, közérthető nyelvezettel íródott, és természetesen nem szakácskönyv, nem táplálkozási tanácsadó, nem azt írja le, hogy MIT együnk, hanem azt mutatja meg, hogy HOGYAN.

Rövid, tömör mondatai hétköznapi halandó számára is fejbevágóan őszintén és egyszerűen tálalják a témát:

“Manapság a zaklatott élettől szétesett, belső egyensúlyukat vesztett emberek keresik az olyan módszereket, amelyek segíthetnek visszaállítani a harmóniát: jógáznak, zennel vagy transzcendentális meditációval foglalkoznak, esetleg valamilyen relaxációs technikát igyekeznek megtanulni. Nem állítom, hogy ezek ne lennének jó és hasznos módszerek, de én egy sokkal egyszerűbb és hatásosabb gyakorlatot találtam: tanuljanak meg helyesen étkezni. Ha valaki nem biztosít megfelelő körülményeket az étkezéshez; zaj, idegeskedés, feszültség, kapkodás, viták közepette fogyasztja el ételét, akkor mi haszna utána a meditációnak vagy a jógagyakorlatoknak? Miféle komédia ez?! Hát nem értik? Minden áldott nap, naponta két vagy három alkalommal mindenkinek adott a lehetősége, hogy kikapcsolódjon, és elvégezzen egy lazító, összpontosító, az összes sejtünket harmonizáló gyakorlatot. “ Az étkezést.

Aivanhov könyve számos további gondolatban bontja ki, és más-más szemszögekből világítja meg a jóga, mint egész életünket teljesen átjáró életmód aspektusait. Felhívja a figyelmet a kezdet és vég – indítás és befejezés jelentőségére, és minden életterületet átjáró hatására, elemzi az őselemek tulajdonságait, beszél a  böjtről és a vegetarianizmusról is. 

Ám legfontosabb üzenete azokban a soraiban rejlik, ahol leírja, hogy hogyan javasolja az étkezés tökéletes megvalósítását. Az ételnek, mint a Teremtő hozzánk írott szerelmes levelének bevitelét szervezetünkbe, hogy a lehető legtöbb hasznos tápanyagot fel tudjuk venni belőle, sok hasznos tanács mellett ezt is megtudhatjátok, ha elolvassátok ezt a különleges könyvet.

Aivanhov nemcsak filozófus, pedagógus is volt, és tanítása során azt az elvet vallotta, hogy “A saját fejlődése érdekében mindenkinek magának kell dolgoznia…” Éppen ezért több idézetet nem is hozok tőle, inkább megmutatom, hogy mit keress a könyvesboltban, és olvasd el a magad tempójában, emeld ki a számodra sokat jelentő idézeteket, s kívánom, hogy éld meg minden nap a teljes tudatosságot akár még étkezés közben is.

Te mit olvasol most éppen? Bármint a blogon túl…! Mutasd meg a könyvedet, ajánlj nekem olvasnivalót, kíváncsi vagyok Rád!

                                        *  *  *  *  *  *  *  *  *  

Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg ismerőseiddel is! Kövesd a blog Facebook-oldalát minden nap, hogy az első között értesülj a friss posztokról!

Amennyiben kérdésed vagy véleményed van a cikkről, kérlek, oszd meg velem, kíváncsi vagyok a tapasztalataidra, a történetedre! 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!